Ключ-карта Renault: 20 років інновацій у вас на долоні
Електричні склопідйомники, підсилювач керма, кондиціонер, камера заднього виду, GPS... Це лише невеликий перелік винаходів, які перетворили сучасний автомобіль та радикально змінили повсякденне життя автолюбителів.
Одні рішення допомогли підвищити безпеку, інші – встановили нові стандарти у сфері комфорту. А ключ-карта спростила взаємодію з автомобілем. Вперше її вигадали 20 років тому в компанії Renault, і вона швидко стала справжнім хітом у клієнтів. Паскалін, менеджерка відділу крос-функціональних рішень у продуктовому департаменті Renault Group, розповідає про історію «чарівної» картки.

Ключ-карта, яка спочатку виглядала як гаджет, гідний «агента 007», поступово була залучена у використання виробниками по всьому світу та стала стандартною опцією у багатьох автомобілях. Ця річ розміром з кредитну картку багато в чому повторила історію хетчбека, що здобув популярність на початку 1960-х. Вона виявилася однією з найвидатніших інновацій Renault, що залишили свій відбиток в автомобільній історії.
«Ми вигадали це ноу-хау, щоб зробити життя клієнтів легшим» - Паскалін, менеджерка відділу крос-функціональних рішень у продуктовому департаменті Renault Group.



Після доопрацювання технічного завдання ключ-карта отримала нові важливі характеристики та функції:
- Водонепроникність. Багато людей мали звичку прати штани та куртки із забутими в кишенях ключ-картами.
- Більш міцний корпус. Деякі клієнти залишали карту в задній кишені штанів і сідали на неї.
- Деактивація дистанційного розблокування під час наближення до автомобіля за допомогою бортового комп'ютера. Люди, які завжди носили карту із собою, незабаром виявили, що помити автомобіль стало великою проблемою. Коли вони ходили навколо нього, двері постійно замикалися і відчинялися.
- Ключ запалення всередині карти. На випадок несправності карти або розряду батарейки в корпус помістили невеликий ключ запалювання, за допомогою якого можна відкрити двері вручну.
- До чотирьох персональних карток на автомобіль. Оскільки в сім'ї користуватися одним автомобілем можуть кілька людей, у Renault вирішили запропонувати одразу чотири карти. На кожну записувалися персональні налаштування свого власника (радіо, положення сидіння, регулювання кондиціонера тощо.).
- Скорочення часу обслуговування. Для економії часу клієнтів при діагностиці автомобіля в ключ-карті зберігаються такі дані, як серійний номер автомобіля та реєстраційні відомості, дані про власника, комплектацію, пробіг і навіть тиск у шинах. Вона стала свого роду «автомобільним паспортом».

За 20 років ключ-карта Renault постійно змінювалася. І щодо зовнішнього вигляду, і, головне, з погляду технологій.
У 2001 році з'явилася перша версія ключ-карти від постачальника обладнання Valeo під назвою «практична» карта. Будь-яка людина могла замкнути та відімкнути двері автомобіля, натиснувши на кнопку на карті або дверній ручці. У салоні в центральній консолі був роз'єм, куди вставлялася карта, і кнопка для запуску двигуна.
2007 року Renault перейшла на «чарівну» карту. Коли людина мала її при собі, їй достатньо було взятися за ручку, щоб розблокувати двері автомобіля. З того часу роз'єм для карти в салоні прибрали.
У 2015 році Renault представила Espace V, мінівен з удосконаленою версією ключ-карти. У ній також було нове підсвічування та звукове вітання.
У 2019 році конструкція нарешті стала по-справжньому безконтактною. Двері автомобіля замикаються і відчиняються автоматично, коли карта виявляється поряд з ним або залишає задану зону навколо нього.
У 2022 році у новому Megane E-TECH Electric система безконтактного керування виходить на новий рівень. Завдяки ефективнішим антенам власник карти виявляється відразу ж у будь-якому місці поряд з автомобілем. При наближенні до автомобіля включається вітання, дверні ручки, зазвичай втоплені в кузові, висуваються, а кришка роз'єму для заряджання розблоковується.
Renault завжди намагається йти в авангарді технологічних інновацій, тому останніми роками спробувала зробити ключ-карту ще зручнішою. Електронні компоненти всередині стали ергономічнішими, зона дії збільшилася, як і термін роботи від батарейки, а нещодавні оновлення зробили систему ще більш стійкою до злому.
На зміну картам ось-ось прийдуть смартфони, і Renault планує скористатися новими можливостями, однак у компанії не збираються відмовлятися від ключ-карти. Навпаки. Судячи із замовлень на комплектації моделей Renault в 2021 році, клієнти дуже люблять це рішення. Майже дві третини всіх проданих автомобілів Renault оснащуються ключ-картами. На деяких моделях, таких як ZOE та Espace, це співвідношення майже 100%. На інших, таких як Scenic, Captur, Kadjar, Talisman, Koleos та Arkana, воно перевищило 90%.